PO OMŠI NA FUTBAL
08.08.2017, Ján Fenčák

PO OMŠI NA FUTBAL

Uplynulú nedeľu sa rozbehol nový súťažný ročník aj v najnižších regionálnych súťažiach dospelých. Hneď v úvodnom kole sa v V.lige Šariš stretli vo Veľkom Lipníku nováčikovia. Pred výkopom prevzali domáci futbalisti pohár za víťazstvo v najvyššej oblastnej súťaži ObFZ St.Ľubovňa, potom im miestny duchovný posvätil vynovený futbalový areál...

Môj obdiv patrí tamojším funkcionárom. Počas letnej prestávky museli splniť viaceré náročné podmienky, aby mohli hrať domáce zápasy na vlastnom ihrisku. Predĺžili ho najmenej o ďalšiu „paťku“, upravili šatne hostí aj pre rozhodcov, piata liga sa tam môže bez  problémov hrať“, povedal nám Marek Bakoň, predseda FK Kamenica.

Poďme však k zápasu, po ktorom cesta domov trvala futbalistom Kamenice dlhsie než plánovali. „ V okolí hracej plochy bola dobrá divácka kulisa, aj naši fanúšikovia  prišli v solídnom počte. Začali sme aktívne, no domáci hráči nás vyškolili v efektivite. Prakticky ich prvá strela na nášho brankára v 13.min. znamenala gól. Možno aj za prispenia klzkého trávnika, vo V.Lipníku totiž v nedeľu i popršalo. Zakrátko sme však vyrovnali a hneď na to aj strelili víťazný gól. S takým výsledkom sme boli spokojní , snažili sme sa však dať tretí tzv. poisťovací gól, no ten prisiel až v 80. min, takže viac než hodinu to bolo z našej strany dosť  nervózne,“  vrátil sa k víťaznému stretnutiu M.Bakoň.

Druhú augustovú nedeľu sa v Kamenici resp. na Kamenickom hrade konajú pravidelne už niekoľko rokov Hradné hry. A to je jediný dôvod, prečo v 2.kole  domácu premiéru proti Dubinnému absolvujú Kameničania už dopoludnia. „ O zmenu začiatku sme požiadali s viac než trojtýždňovým predstihom, takže ani sme nečakali na súhlas súpera, no zo strany Dubinného neboli v tomto smere problémy. Vieme, že náš súper sa počas leta posilnil, nebude jednoduché v tomto stretnutí získať ďalšie body do tabuľky. Nastúpime v najsilnejšom zložení a osobne čakám peknú divácku návštevu, v okolici sa totiž v nedeľu dopoludnia nehrá žiaden majstrák,“ prezradil svoje tajné túžby Marek Bakoň.

image
Prečítané: 556x