POČASIE NEPRIALO FUTBALU
01.09.2017, Ján Mirola

POČASIE NEPRIALO FUTBALU

image

Uplynulá nedeľa bola na trávnikoch 6. Ligy ObFZ Prešov znova zaujímavá. S trochou „nadsázky“ možno povedať, že niektoré sa zmenili na vodnopólové ihriská, keďže 4. kolo poznačil dážď, na niektorých miestach výdatný. V Nemcovciach, kde hralo Záborské (7:0), okrem kvapiek padali aj góly a bolo ich dosť. Núka sa prirovnanie, ako húb po daždi. Kronikári obidvoch klubov majú teraz práce vyše hlavy, lebo obaja páni, s ktorými sme sa rozprávali, tvrdia to isté, akurát v obrátenom garde. Jeden si nepamätá, kedy dali naposledy sedem gólov, druhý kedy inkasovali.

„V našom prípade to nemalo chybu. Akurát počasie sa s nami pohralo. Prvá prietrž mračien aj s krúpami prišla cez prestávku, až sme museli nanovo ťahať čiary. Druhá po záverečnom hvizde, nám úplne zaliala ihrisko,“ dal sa počuť hrajúci prezident TJ Nemcovce Vladimír Botko. Domáci pôvodne chcem termín zápasu pre absenciu viacerých opôr preložiť, no súper vraj nesúhlasil. Teraz sú spokojní: „Prelomili sme kliatbu nepriaznivej bilancie. Za ostatné štyri roky je toto, okrem jednej remízy, len druhé víťazstvo nad Záborským. Prosto nám vyšlo všetko, na čo sme siahli. Hetrikom sa blysol Dominik Dlugoš, no nebol to len jeho zápas, ale všetkých našich hráčov...“

Daniel Kakaščík, jeden z najskúsenejších hráčov Záborského, hovoril o katastrofálnom výkone, po ktorom to ani inak nemohlo skončiť. „A pritom tréner Ľubomír Puhák akoby niečo pred úvodným výkopom tušil. Upozorňoval nás, aby sme náladu z kabíny neprenášali na ihrisko, vraj sa mu akosi nepozdávame. Zvláštne, lebo v úvodných troch kolách sme nepodávali najhoršie výkony a preto si ten výbuch v tejto chvíli neviem vysvetliť,“ dodal D. Kakaščík.

Prečítané: 423x