SPOKOJNOSŤ LEN S VÍŤAZSTVOM
16.05.2017, Ján Mirola

SPOKOJNOSŤ LEN S VÍŤAZSTVOM

Sedem víkendových zápasov 6. Ligy ObFZ Prešov prinieslo sedem rozdielnych výsledkov. V súboji tabuľkových susedov medzi ZŠ Vyšná Šebastová a FK Slovan Pečovská Nová Ves sa zrodilo domáce víťazstvo 3:2. Góly za domácich strieľali Peter Hojsák, Jakub Šoltés a Patrik Krivý st., za hostí sa dvakrát presadil Erik Lipták.

Prvého jarného trojbodového zisku sa konečne dočkali nie iba šebastovskí fanúšikovia,  hráči a funkcionári, no tiež tréner Róbert Petruš. Brat predsedu trénersko-metodickej komisie ObFZ Prešov Mareka Petruša, no predovšetkým športový „obojživelník“, keďže ide o bývalého hokejového brankára (skončil ako starší dorastenec) a futbalistu Prešova. Zo šarišskej metropoly odišiel ako 19-ročný mladík naháňať koženú do Púchova a odtiaľ takpovediac ďalej do sveta... Vrátil sa po štvrťstoročí. Kde všade bol? „Už okrem spomenutého Púchova to bolo Rusko, Fínsko, Rakúsko, Na Slovensku ďalej Trenčín, Piešťany, Turná, Opatová. Boli to hráčke a neskôr moje trénerské pôsobiská. Kopačky som zavesil na klinec pred ôsmimi deviatimi rokmi,“ zaspomínal si dnes 44-ročný kormidelník, ktorý prišiel do Vyšnej Šebestovej v zime tohto roku.

Toľko krátky športový životopis R. Petruša. Keď sme sa začali baviť o zápase, stručne sa vyjadril, že je spokojný len so ziskom troch bodov, s herným prejavom svojich zverencov ani zďaleka. „No asi by som chcel veľa, keby som si prial aj konečne prvé jarné víťazstvo a aj dobrý výkon. Predsa len, treba sa reálne pozrieť na to, kde sa v tabuľke nachádzame. Tešiť sa však môžem z dvoch úspešne premenených štandardných situácií, pred prvým a tretím gólom. Vydarili sa, vďaka nim sme zvíťazili.“  Trojbodový majstrák by možno boli zvládli aj skôr, keby sa Šebastovčanom nevyhýbali dlhodobé zranenia. „Lepšie povedané obnovené zranenia. Martin Klimovič by bol dozaista jedným z  lídrov mužstva, keby sa mu v uplynulom kole v Šarišských Dravciach neobnovilo zranenie zadného stehenného svalu. V jari tak nastúpil v jedinom stretnutí. Gabriel Billý prišiel v zime z Demjaty nie celkom zdravotne fit, síce hráva, no akoby na jednej nohe, v nedeľu ledva dohral. Zdravotné problémy brzdia aj Jakuba Šoltésa,“ dodal R. Petruš.   

V Pečovskej Novej Vsi  nebudú na zápas 21. kola spomínať v dobrom. Okrem toho, že vyšli bodovo naprázdno, môžu mať ťažké srdce aj na pani šťastenu. Strely Jána Ferka a Juraja Majdáka zastavili žrde, druhý menovaný spálil okrem toho aj ďalšiu tutovku. Po zranení hlavy sa ocitol na nemocničnom lôžku brankár Peter Tiňo. Už spomenutý smoliar Juraj Majdák tiež musel so zlomeninou nosa vyhľadať lekárske ošetrenie. Keďže na lavičke mali len jedného hráča na striedanie, zápas dohrávali ôsmi. Prezident FK Slovan Štefan Tall krúti hlavou: „Ja neviem, asi do Vyšnej Šebastovej priťahujeme rýchlu zdravotnú pomoc. Pokiaľ ma pamäť neklame, tak to bolo pri našich posledných troch vystúpeniach na ihrisku tohto súpera.“

Foto: V. Zamborský       

Prečítané: 68x