UKÁZALI BULDOČIU POVAHU

17.03.2017, Ján Mirola

Tradičné podujatie s názvom halový turnaj Oblastného futbalového zväzu v Prešove píše v tomto roku už svoju 28. kapitolu. Na našej stránke sme sa zmienili o víťazoch a porazených v kategórii dospelých, na rad prichádzajú dorastenci. Tí si merali sily na finálovom vyvrcholení, ktoré sa konalo v telocvični Základnej školy na Sibírskej ulici v Prešove.

V pätnástich dorasteneckých zápasoch padlo spolu štyridsaťštyri gólov. Prvenstvo získali Ľubotice, druhý skončil FK SAFI Prešov A, tretie Hermanovce, štvrtý Malý Šariš, piaty FK SAFI Prešov B a posledná priečka patrila Šarišským Michaľanom. Poradím výrazne zamiešal záverečný pätnásty duel medzi Malým Šarišom a SAFI A. Malošarišania viedli už po 24 sekundách, neskôr pridali ďalšie dva góly. Lenže „safisti“ ukázali „buldočiu“ povahu, ktorú v minulosti pripisovali futbaloví experti na veľkých turnajoch svetového a európskeho formátu hlavne Nemcom. V priebehu dvoch minút, na prekvapenie všetkých, vyrovnali a potom pridali aj rozhodujúci štvrtý presný zásah.

Organizátori vyhlásili za najlepšieho hráča turnaja Martina Hudáka z Ľubotíc, najlepším brankárom sa stal Jakub Babuščák z Hermanoviec a strelecky sa najviac darilo Sebastiánovi Ržoncovi zo SAFI Prešov A, ktorý zaznamenal päť gólov.

 

Výsledky:

SAFI Prešov A – Ľubotice 0:1, gól: Babinčák

Hermanovce – Malý Šariš 3:1, Balucha, Karabinoš, D. Grejták – Ferko

SAFI Prešov B – Šarišské Michaľany 2:1, T. Hirko, Dzivý – Vodička

SAFI Prešov A – Hermanovce 2:0, Ržonca, Bialko

Ľubotice – Šar. Michaľany 2:1, Figura, Hudák- Sabol

Malý Šariš – SAFI Prešov B 1:1, Ferko- Šebej

Hermanovce – Ľubotice 0:0

SAFI Prešov B – SAFI Prešov A 0:4, Ržonca, Hudáč, Luterančík, Fedorko

Šar. Michaľany – Malý Šariš 0:3, Machala 2, Kroner

Hermanovce – SAFI Prešov B 4:0, Pokuta, Červeňák, Karabinoš, D. Grejták

Ľubotice – Malý Šariš 4:0, Figura 2, Hudák a Babainčák po 1

SAFI Prešov A – Šar. Michaľany 3:1, Bialko 2, Ržonca - M. Dužda

SAFI Prešov B - Ľubotice 0:2, Hudak 2.

image
Prečítané: 11x