BRANKÁR BOL NA DOVOLENKE
07.08.2018, Ján Miroľa

BRANKÁR BOL NA DOVOLENKE

Prešovský a sabinovský okresný futbal začal písať v nedeľu svoju ďalšiu kapitolu. V 6. lige sme zaznamenali bohatú úrodu gólov. Najviac lôpt v sieti videli diváci vo Vyšnej Šebastovej, kde sa predstavila rezerva Ľubotíc. Hostia vyhrali 8:3 (3:3), zrodil sa teda výsledok, aký poznáme skôr z hokejových ihrísk.

Pochopiteľne, že oveľa lepšie sa zápas hodnotil víťaznému trénerovi Ľubomírovi Kočíkovi. On a jeho zverenci vraj boli na všetko pripravení, hoci toto tvrdenie netreba brať presne tak, ako na prvé počutie zneje. V prvom rade boli vopred informovaní o výraznom oslabení celku hostiteľov na veľmi dôležitom poste brankára. Jaroslav Kaminský bol v deň zápasu ešte na dovolenke a zastúpiť ho mal Alex Kakaščík. „Nebudem hodnotiť jeho výkon, lebo pred ním bolo ďalších desať hráčov, ktorí mu mali v defenzíve celoplošne pomáhať. A tu treba povedať, že počas celého stretnutia bola prevaha na našich kopačkách, hoci do prestávky to tak výsledkovo nevyzeralo. K všetkým trom domácim gólom sme však súperovi výrazne pomohli a to je jediné, čo môžem svojim chlapcom vytýkať. Po výmene strán si už ani neškrtli, my sme naopak skórovali až päťkrát. Nešlo o žiadne náhodné situácie, všetky presné zásahy sme dosiahli po pekných vypracovaných akciách,“ dal sa počuť Ľ. Kočík. Skonštatoval tiež, že mužstvo Vyšnej Šebastovej podľa jeho názoru bude v tejto sezóne slabšie, než v tej predchádzajúcej a schopnosti jeho tímu preverí určite viac už najbližší súper... „Aj preto, lebo Dubovica je momentálne z iného súdka, než ´Šebeš´. Veľa sme proti sebe zatiaľ neodohrali, no v žiadnom z doterajších zápasov nám nič nedarovala,“ dodal.

Vedúci mužstva ZŠ Vyšná Šebastová Anton Repka zalovil narýchlo v pamäti. „Dostať osem gólov v domácom prostredí, to história tohto asi klubu nepamätá. Bol to dôsledok nezodpovednosti niektorých hráčov v prístupe k zápasu, k samotnej príprave naň, no svoje zohrali aj dovolenky a pracovné povinnosti. Mňa osobne takého výsledky nášho mužstva trápia a určite na osmičku od Ľubotíc tak skoro nezabudnem.“

Prečítané: 516x