SEMIFINÁLE NAPÍNAVEJŠIE NEŽ FINÁLE
27.12.2018, Ján Miroľa

SEMIFINÁLE NAPÍNAVEJŠIE NEŽ FINÁLE

27.12.2018, Ján Miroľa

Prešov je mestom futbalu, veď už má aj stavebné povolenie na výstavbu nového štadióna. Keďže máme za sebou Vianoce, najkrajšie sviatky v roku, nuž prečo nezačať tak trocha odľahčene. A hneď na to začať písať o futbalových podujatiach, ktoré viacerí nadšenci organizujú v našom meste. Jedno sa konalo na Spojenej škole Ľ. Podjavorinskej na Sekčove...

Deväť tímov sa v nedeľu 23. decembra predviedlo na piatom ročníku turnaja v malom futbale 3fin Vianoce 2018. Usporiadatelia ich rozdelili do dvoch skupín. Svoje umenie s lenivou loptou predviedli aj niektorí hráči známi z ihrísk ObFZ Prešov, VsZF, či dokonca celoslovenských súťaží. Jedným z nich bol napríklad jesenný kráľ strelcov 3b 6. ligy Adrián Frič z Gregoroviec, no rezonovali aj ďalšie mená –Peter Katona, Dávid Keresteš, Matúš Marcin, Rudolf Beliš, Stanislav Krempaský, Lukáš Hricov, Juraj Kuhajdík... Víťaz 3b Letného pohára 2018 dokonca nominoval mužstvo zložené z mladých hráčov, aby zbierali skúsenosti aj na takýchto turnajoch.   

Po zápasoch v základných skupinách nasledovalo semifinále play off. Obidva súboje boli nadmieru zaujímavé, o postupujúcich do finále rozhodli až penalty. V stretnutí o tretie miesto sa zrodil jednoznačný výsledok. V zápase o konečné prvenstvo úvodný gól nič neznamenal, pretože súper odpovedal tromi a na slávnostnom ceremoniály preberal jeho kapitán najväčší a najcennejší z  pohárov.    

Výsledky nadstavbovej časti

Semifinále: Šťastné a veselé – Los Pollos Hermanos 3:2 pk, Salón Igora Sedláka – Oáza Team 2:1 pk. O tretie miesto: Oáza team - Los Pollos Hermanos 7:1. Finále: Šťastné a veselé - Salón Igora Sedláka 1:3 (góly R. Beliš – Kraľovič, Marcin, Dzúrik).

Najlepší na jednotlivých postoch: hráč: Matúš Marcin (Salón Igora Sedláka), brankár: Matúš Lipka (Šťastné a veselé), strelec: Lukáš Hricov (Oáza Team, 12 gólov), najužitočnejší hráč: Dávid Keresteš (Salón Igora Sedláka). 

Víťazná zostava Salón Igora Sedláka: Milan Vincler – Erik Havrila, Vladimír Papp, Slavomír Kraľovič, Dávid Keresteš, Matúš Marcin, Ján Dzúrik, Patrik Sedlák, Ľubomír Ivanko-Macej. 

Prečítané: 227x